Pracujemy zgodnie z systemem HACCP oraz IFS (International Featured Standard), potwierdzającym bezpieczeństwo i jakość produktów na każdym etapie: od surowca po produkt końcowy.
Polityka jakości
Naszym priorytetem jest tworzenie w pełni bezpiecznych i doskonałych jakościowo produktów, które odpowiadają na potrzeby dynamicznych rodzin.
Standard IFS
Standard IFS zapewnia pełną zgodność z obowiązującymi normami we wszystkich obszarach.
Zarządzanie systemem jakości oraz zasobami surowcowymi i produkcyjnymi jest poparte wnikliwymi analizami procesów, a także stałym ich doskonaleniem. Dbamy o właściwy nadzór nad alergenami i odpowiednie postępowanie z odpadami.Standard IFS pozwala utrzymywać najwyższy poziom bezpieczeństwa żywności w każdym z trzech zakładów produkcyjnych WOSANA: w Andrychowie, Turowie i Damnicy.
Polityka jakości
Najważniejszym dokumentem obowiązującym w firmie WOSANA, znanym i stosowanym przez wszystkich pracowników, jest Polityka jakości.
To zbiór zasad, określających misję oraz strategię związaną z działaniem, rozwojem oraz doskonaleniem systemów jakości i bezpieczeństwa żywności. Dzięki przejrzystym zasadom, każdego dnia z zaangażowaniem realizujemy strategiczne założenia naszej organizacji, produkując soki, nektary, napoje i wody o najwyższej jakości. W codziennej pracy wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie. Dbamy o wysokiej klasy surowce, które poddajemy szczegółowej, wieloetapowej kontroli i ocenie jakościowej opartej na najwyższych standardach. Inwestujemy w nowoczesne linie produkcyjne, modernizujemy zakłady produkcyjne, pozyskujemy oraz wdrażamy nowe technologie.Wnikliwie kontrolujemy poszczególne etapy produkcji, wprowadzamy najnowsze systemy zarządzania i współpracujemy ze starannie wyselekcjonowaną grupą dostawców. Zależy nam na perfekcji wykonania każdego produktu, a lojalność i zadowolenie klientów oraz konsumentów mają dla nas fundamentalne znaczenie. Dlatego w kwestii jakości nie uznajemy kompromisów.
Ekologia i tworzenie rozwiązań
Aktywnie uczestniczymy w tworzeniu projektów legislacyjnych z ramienia Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”, realnie kreując politykę opakowaniową w Polsce.
Zgodnie z dyrektywą Rady Unii Europejskiej, od 2025 r. butelki do napojów będą mogły być wprowadzane do obrotu tylko wtedy, gdy pokrywki i wieczka, wykonane w znacznym stopniu z tworzyw sztucznych, będą do nich trwale zamocowane. Od 2025 roku również wszystkie butelki plastikowe będą musiały być wykonane w minimum 25% z materiału pochodzącego z recyklingu, a od 2030 roku – w 30%. Obowiązek adaptacji obecnie stosowanych butelek do wymogów dyrektywy wiąże się z koniecznością zmian w systemie projektowania opakowań oraz funkcjonowania linii produkcyjnych. Prowadzimy rozmowy z dostawcami maszyn i opakowań, aby wypracować optymalne rozwiązania, łączące dbałość o środowisko z odpowiedzią na potrzeby klientów końcowych. Wdrożyliśmy opakowania z materiału pochodzącego z recyklingu i dążymy do tego, aby udział recyklatu stale się zwiększał. Pracujemy również nad sukcesywnym zmniejszaniem gramatury opakowań. Jako świadomy producent żywności w opakowaniach jednorazowego użytku, aktywnie uczestniczymy w kreowaniu i wdrażaniu polityki dyrektywy opakowaniowej.